ORIENTERINGSAFTEN 20.1.2021 KL. 19.30
ORIENTERINGSAFTEN 20.1.2021 kl. 19.30
KLIK DIG IND PÅ vores virtuelle lounge-studie på aftenen og mød elevene som ER KLAR MED en bred vifte af indslag
Kære kommende elever og jeres forældre.
Vores orienteringsaften er flyttet og holdes onsdag den 20. januar 2021 kl. 19.30. På grund af Covid-19 inviterer vi jer i år til en virtuel orienteringsaften, som kan tilgås via vores hjemmeside på selve aftenen eller efterfølgende.
Vores elever glæder sig til at byde jer alle velkommen kl. 19.30 til deres virtuelle lounge-studie. Her vil de give jer indblik i Aurehøj, både gennem musikindslag og ved at fortælle om alle mulighederne, herunder om skolens værdier, om fagligheden og ikke mindst om de mange fællesskaber på tværs af klasser og årgange. Der bliver også mulighed for at stille spørgsmål i en chat både til eleverne og studievejledere om optagelse og studieretninger.
Kig forbi og find ud af, om Aurehøj er dit kommende gymnasium.
På gensyn den 20. januar kl. 19.30
Anette Hestbæk Jørgensen
Rektor
OBS! HAR DU SPØRGSMÅL OM OPTAG PÅ AUREHØJ, F.EKS. OM MUSIKPROFILEN, SÅ KAN DU KONTAKTE AUREHØJS ADMINISTRATION PÅ TELEFON: 3965 4545 I TIDSRUMMET 8.30-15. I KAN OGSÅ SKRIVE EN MAIL TIL lhs@aurehoej.dk
Hej,
Hvor finder man link til at deltage i orienteringsaftenen d. 20. Januar?
Det vil være at finde under https://aurehoej.dk/kommende-elev/ og/eller på skolens Facebook-side. Men det er stadigvæk under udvikling.